Domů > Akce, Fotografie > Promočené Mančice

Promočené Mančice

O tom jak to skoro nebylo, pak teda bylo ale nakonec vlastně nebylo.

Tak jsme se ráno sešli na letišťátku v Mančicích. Organizace se namísto Pavla Dostála, který pracovně odjel do zahraničí, ujali SOPTÍK a PAD.
Černý mrak nad hlavami nevěstil nic dobrého, ale nejsme z cukru a tak vymýšlíme jak si v devíti co nejlépe zalétat. Proviantní náčelník Hicks se zdržel nákupem halušek a začínáme bez něj. Malý počet pilotů je nepříjemný. Rozhodli jsme se vyzkoušet létání po šesti s tím, že nelétající tři piloti musí každý soudcovat dva letící bojovníky. Je na každém závodníkovi aby se choval sportovně a seky hlásil skutečně jen ty svoje. Rozhodčí tak hlídá víceméně jen čas. První heat je povedený, stuhy se sice sekají ale zůstávají na modelech pověšené neskutečně dlouho. Podobu bohatě ověšeného vánočního stromečku si vyzkoušel Radek Brunner. Krátce po přistání se spouští déšť. Chvíli čekáme. Déšť slábne a tak nastupuje druhá skupina. Nyní namísto šesti už sedm pilotů včetně dorazivšího Hickse. Hick si přivezl slečnu a tak má svého rozhodčího, ostatním šesti pilotům dělají rozhodčí zase zbylí tři nelétající. Let je bohužel poznamenán mrholením a několik stuh odpadává z modelů aniž by byly odseknuty. Po chvíli jsou letadla bez stuh. PAD vleká delší zbytek na konci křídla a  je pochopitelně středem pozornosti ostatních. Radek Brunner měl nějaké trable a startuje později s celou stuhou. Vzápětí je osekán. PAD vzýván Dyntym:“pojď na zádech do průletu“  blbne a lehce přelétává safety. Po přistání déšť zase trochu zesílí a tak vyčkáváme jestli se přeci jen nevyčasí. Likvidujeme Hicksovo online casino halušky. Debatíme a zvažujeme co s nastalou situací. Z tohohle závodu už nic nebude, to je jasné. Někteří navrhují rozdat pohárky tombolou :) Radek Brunner přivezl také pár drobností. Ale vítězí přesvědčení, že poháry i Radkovo suvenýry není důstojné „vytombolovat“ po jednom odlétaném kole a tak tuhle soutěž s definitivní platností rušíme. Ještě probíráme možnosti létání v neděli třeba v Hradci, ale někteří už přijet nemohou a je tedy vystaráno. Mančice byly, ale dopadlo to jako kdyby nebyly.
I když snad přeci jen něco pozitivního – zjistili jsme, že létání bez rozhodčího individuálně pro každého pilota je dobré na srandamače, ale nikoli na závody. Seky se prostě ohlídat nedají a ne snad že by si někdo vědomě seky přidával, ale korektnost je prostě sporná. Závěrem pár provlhlých obrázků:

A kteří šílenci že to dorazili? Z Hradce Tomáš a Filip Ryglovi, Ruda Klouček s Honzou Dyntarem. Od Teplic Pavel Dvořák. Nejblíže to měli z Prahy Kuba Chromý, Pavel Petrášek a Radek Brunner. Naopak nejdelší výlet to byl pro Zbyňka Majera s Helmutem Hermannem kteří přijeli z Břeclavi resp. Valtic.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Hlasů: 2, průměr: 4,00 z 5)
Loading...Loading...

Categories: Akce, Fotografie
 1. Radek
  22.08.2009 na 21:50 | #1

  No ty jsi Pavle úžasný básník, angažuju tě na vymýšlení reklamních spotů:)

 2. 22.08.2009 na 21:58 | #2

  hehe :) …. na sekačku na trávu naskočím hned po ránu za chvíli mám posekáno a přitom je pořád ráno :)

 3. ZBEK
  22.08.2009 na 22:00 | #3

  ted jsem akorat dojel domu a hle už zde članek

 4. 23.08.2009 na 10:05 | #4

  možná jste si všimli, že jsem si změnil ikonku (avatara) … jde to s použitím služby na http://gravatar.com … zaregistrujte se, nahrajte svojí ikonku a budete zde mít svůj obrázek :)

 1. 23.08.2009 na 15:49 | #1
 
'