Domů > Akce > Soustředění v Dobroměřicích

Soustředění v Dobroměřicích

Asi před měsícem jsem si na jednom modelářském fóru všiml, že parta modelářů z Dobroměřic (u Loun) pořádá otevřenou soutěž v EPP kombatu. Pořadatelé zveřejnili návrh pravidel, který byl velmi blízký našim EPA pravidlům. A tak jsem zburcoval Soptíka, ten zavelel směrem k Čáslavi a nakonec jsme v sobotu 13.4. 2013 do Dobroměřic dorazili 4 EPA kombaťáci – Soptík, Vláďa Coubal st., Pavel Dostál a PAD. Sešlo se 11 pilotů s různými stroji. Převládaly stínové polomakety letadel WW2. Do bojů zasáhly ale také akrobatické modely. Stačilo totiž splnit jednoduchou podmínku a sice max. rozpětí křídla. Po zaplacení startovného každý obdržel startovní číslo. Hadrové číslo jsem na sobě neměl ani nepamatuji. Číselná řada začínala dvanáckou, tu jsem nestihl (mé oblíbené číslo), třináctku jsem vynechal (Vláďa Coubal si ji vzal, že prý je to zas jeho šťastné číslo … no, bylo navíc třináctého … rok 2013 …. jestli těch třináctek nebylo moc …… bylo :) ), takže jsem si vzal až čtrnáctku. Soptík měl snad 15.

Po krátké úvodní rozpravě k pravidlům (kde jsme si ještě vyjasnili některé drobnosti) pořadatel zahájil soutěž. Létalo se na tři kola po dvou heatech (5 a 6 pilotů). Rosničkáři slibovali konečně jarní den, to se splnilo jen z části. Ráno sice bylo celkem pěkně, ale postupně se zatahovalo, foukal vítr a jednou krátce i sprchlo. Ale i tak bych počasí hodnotil jako dobré. Jen s tím větrem spousta pilotů bojovala, aneb když foukalo podél startovní linie tak let některých vypadal asi takhle ….. eh, eh, eh, sunu se proti větru, eh, eh, točím … po větrůůů, vžžžžm … letadlo daleko …. tak zas zpátky …. eh, eh.

Jak to na soutěži vypadalo je dobře vidět ze spousty fotek a videa natáčeného „ze vzduchu“, viz. odkazy.

Nebudu popisovat jak probíhaly jednotlivé lety. Sekalo se, padalo se … obojí tu více tu méně. Dopadlo to tak, že se nám se Sopťou povedlo ulovit první dvě místa, třetí obsadil místní borec Jirka Vaněk. Můj názor – pokud by se kombatu začal více věnovat určitě dokázal zatápět ostříleným matadorům EPA komunity. Celkové pořadí viz. připojený PDF soubor (pozor, počítání bodů bylo trochu jiné než jsme z epa zvyklí, např. namísto našeho obvyklého jednoho bodu za odlétané tři vteřiny tady byl za každou vteřinu jeden bod …. proto také tak vysoká čísla).

Pořadatelům se povedla parádní akce s výborným zázemím takže díky dámy a pánové z klubu „RC modelář Dobroměřice o.s.“.

foto:
http://zatecky.denik.cz/zpravy_region/modelari_dobromerice_letadla_20130415.html
http://rcdobromerice.rajce.idnes.cz/Combat_13.4.2013/
http://rcdobromerice.rajce.idnes.cz/13.4.2013_COMBAT_AKCE/
video:
http://youtu.be/dqtdmIP4oY4

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Ještě nehodnoceno)
Loading...Loading...

Categories: Akce
  1. Soptík
    17.04.2013 na 11:35 | #1

    Jo to byla bitva. Jo jojo…. :)

  2. 18.04.2013 na 17:30 | #2

    Pěkné počtení,hřeje to :-), pěkné polétání a hlavně elliká zkušenost. Určitě to zopáknem na podzim.Providla již ještěr upravil, tak se brzo objeví na našich stránkách a video to je jedinečné, Souboje z ptačí perspektivy, to se jen tak nevidí. Moc díky že jste si přijeli zatrénovat :-)

  1. Žádné zpětné odkazy
 
'