Domů > Akce, Články, Fotografie > Znojmo 2013

Znojmo 2013

Píše se rok 2013, 21. duben. Areál Modelcity u Znojma. U chatiček prázdné láhve whisky a tuzemáku. Na parkoviště dojíždějí vozy nejen s českými, ale i polskými espézetkami. Mírný větřík, slunce (v duši?).

Ne, není to scéna ze žádného thrilleru. Je to …. je to začátek dalšího, už osmého, ročníku kombatu EPA v Modelcity u Znojma.

A protože soutěž po dohodě s kolegy z Polska byla pojata jako EUROCUPová dorazilo nejvíce závodníků za celou historii EPA kombatu v Čechách! Celkem se ke startu přihlásilo 39 soutěžících, z toho 12 z Polska (2 dívky). A mohlo to být více kdyby se Kristýna nevymlouvala na nějakou oslavu bratrancovo narozenin (to je takový problém si na obloze ze svých tří letadel vybrat to prostřední? – ne, neříkej, že to nejde …. jde to, osobní zkušenost – viď Sopťo – Žamberk a pivní slavnosti – vzpomínáš?), kdyby Dynty nepropadl záchvěvu lenosti (ruku na srdce, fakt ses nemohl v sobotu ráno překonat a toho ila spíchnout?), Leoš Strnádek neřešil blbosti typu budoucnost a Lukáš Krevňák vysvětlil babičce, že fakt její narozky neobstojí ve srovnání s povinností reprezentovat svoji zemi na mezinárodní soutěži (nebo to nebyly, narozky? … babičky?).

Takže 6! heatů a 4 kola. Celkem porce a trochu obava, že vše stihneme odlétat v rozumném čase. Je to sice soutěž v tradiční mekce kombatu, ale veškerá organizace je na mně a Sopťovi. Trošku obavy, zodpovědnost ….? Začíná se létat  a zdá se, že to bude odsejpat. Tradičně maličko problém s rozhodčími – ono jít po odlétaném heatu a navíc třeba po nějaké větší ráně hned rozhodcovat se úplně nechce, co? Navrhněte lepší systém a nebo prosím ten stávající milí přátelé respektujte, OK? :)

Šup rup hup, polovina závodu je odlétaná a je čas na oběd. Při takovém počtu soutěžících trošku bojujeme s výdejem (já měl polévku studenou, co vy? …. ale zas na druhou stranu oběd byl podařený, ne?)

Chcete vědět jak ta první půlka soubojů probíhala? No kdo jste tam byl tak to víte a kdo jste nebyl … příště přijeďte, to je nejlepší, psát o tom jak jeden se zeleným letadlem při průletu zprava useknul stuhu i s kusem výškovky tomu s modrým letadlem co mu to zrovna moc neletělo mi nepřijde jako zrovna poutavé čtení. Každopádně první kolo byl průměrný počet seků na pilota 1,4615. To není mnoho. Tak jinak, průměrný počet seků na piloty, kteří ulovili alespoň jednu stuhu (těch bylo 33) – 1,727272… atd. Tak ještě jinak, prostě Robert Ondříšek všem vytřel brýle čtyřmi seky. Jeho nové stroje nejen dobře vypadají, ale evidentně i dobře létají. V druhém kole krapet útlum. Průměr seků na jednoho pilota – 1,0769 – 14 pilotů neulovilo ani jednu stuhu :( a jen Karel Vašica vylepšoval ten nepěkný průměr pěti seky!

S plnými žaludky se dostáváme do druhé půle soutěže. Počasí nám přeje a i vítr občas odnášející modely dále od pilotní linie slábne. Celkový počet seků v kole příliš nenarůstá, ale je více pilotů vybočujících z průměru. Ještě vás zajímá jaký že ten průměr je? Ne? Tak tedy vězte že 1,4359 je to správné číslo. PAD 6 kousků, 4 skvěle létající Karel Vašica, Polák Michal Wdowikowski a Venca Kohout (týjo, kde se to v něm vzalo?), 3 seky Rafal Mijal (polský šampión), a Petr Brhel.

Jana Vašicová je po nemoci a čtvrté kolo úplně vypouští, škoda. Na druhou stranu v tomto kole padlo nejvíce seků – 62. A co že udělá tolik seků a počet soutěžících -1 s průměrem? Skvělé číslo – 1,6316. Výrazně přispěli zejména čtyřsekový Pavel Hofschnaidr, Daniel Skiba (PL), mladičký Tomáš Derner z Hradecké líhně.

Je něco po čtvrté a už známe 7 finalistů. 5 bitkařů z Čech a 2 z Polska. Nejvíce stuh pokosil PAD (5) a Rafal Mijal (4). Michal Wdowikowski (PL) 3 kousky, Pavel Hofschnaidr 2 a Karel Vašica, Helmík a Petr Brhel jen po jednom seku. Nemohu nenapsat průměr – 2,4286 – no vida, tak příště zkusíme trojčičku, souhlas?

Dopočítáváme výsledky, Soptík píše 39 diplomů pro účastníky dnešní soutěže, k tomu ještě diplom pro nejlepší dívku a tři diplomy protři nejlepší „čerstvé zelenáče“ aneb piloty, kteří letěli svůj první EPA závod.

Celkové pořadí je zřejmé z tabulky viz. též záložka „výsledky“. 1. PAD, 2. Rafal Mijal (PL), 3. Karel Vašica.

Body se započítávají do mezinárodního hodnocení – EUROCUP 2013 do kterého se započítává nejlepších 8 heatů z celkem čtyř soutěží (dvě v Čechách, dvě v Polsku).

Závěrem děkuji za hojnou účast jak soutěžícím z Čech tak kamarádům z Polska.

Fotky ze soutěže:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Hlasů: 2, průměr: 5,00 z 5)
Loading...Loading...

Categories: Akce, Články, Fotografie
  1. Katka Ondříšková
    29.04.2013 na 21:19 | #1

    Pěkné počteníčko Pavlíku,ale trošku tě opravím-ty fotečky nenafotil Robert Ondříšek ale já-jeho nejdražší polovička Katuška :-))) Už se těším,jak se zase uvidíme. Ahojky

  1. Žádné zpětné odkazy
 
'