Domů > Fotografie, Galerie > Bitva pod Chlumem

Bitva pod Chlumem

Letošní první boje proběhly na místě památné bitvy pod Chlumem severně od Hradce Králové. Jak to v Hradci bývá sešlo se opravdu hodně soutěžících – 28 – což dalo na krásné 4 plné heaty. Se zájmem jsem si na začátku procházel depa jednotlivých závodníků hledajíc co že kdo nového nachystal. Odhanul bych, že tak polovina startovního pole nachystala nové modely, druhá pak pospravovala modely z předchozích sezón. Přiznávám, patřím k té druhé skupině, jen setřen prach a vyměněny gumičky na unašeči vrtule :).
Pro vysoký počet bojovníků jsme hned na úvod zavrhli myšlenku létat na 4 kola a finále takže se létalo standardně na 3 kola základní části a finále pro nejlepších 7 pilotů.
Od prvních heatů bylo jasné, že nějaký zimní spánek či jarní únava se kombaťáků netýká. Seky padaly jeden za druhým a stejně tak modely … někteří si dokázali stroje poškodit ještě před soutěží – nerozlučné duo Hron-Rygl by mohlo vyprávět.
Povzbuzujícím momentem byla účast velkého počtu nováčků a někteří z nich se mezi ostřílenými borci rozhodně neztratili. Důkazem budiž 2. místo Petra Brhela (no, to zas takový nováček není) nebo 4. místo Leoše Strnádka (konstruktér od Hackera – podezříváme ho z průmyslové špionáže :) … i když pokud by měl být důsledkem vývoj a prodej plnohodnotných EPA modelů tak proč ne). Jak to celé dopadlo prozkoumejte z výsledkové listiny (viz. stránka „Výsledky“).
Pořadatelům patří poděkování za parádně uspořádanou soutěž vč. luxusního počasí.

Hromada obrázků od Vašiců.
A další hromada od Petra Brhela.

Pár obrázků od PADa ještě před zahájením soutěže.


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Hlasů: 1, průměr: 5,00 z 5)
Loading...Loading...

Categories: Fotografie, Galerie
 
'