O webu

11.03.2011

Tento web slouží k informování všech zájemců, tedy jak pilotů tak dalších nadšenců, o kategorii EPA – Electric Polystyrene Aircombat. Najdete zde informace o modelech, vybavení, o tom co se chystá, co už proběhlo a samozřejmě také o pravidlech této kombatové kategorie.
Web byl z původní podoby, která existovala od samotného vzniku kategorie (2006), v srpnu 2009 převeden do redakčního systému WordPress s cílem zjednodušení správy obsahu a také vylepšení designu.
Na webu je využíváno několik pluginů, které rozšiřují, řekněme multimediální, možnosti. Pro prohlížení obrázků slouží plugin NextGen doplněný pluginem LightBox díky kterému můžete v galeriích obrázků snadno z jednoho na druhý přecházet i jen pomocí šipek na klávesnici. Příspěvky můžete hodnotit díky pluginu WP-PostRatings – udělujte hvězdičky podle toho jak se vám příspěvek líbí. Najdete taky formuláře třeba pro přihlašování na akce, za jejich správou stojí plugin Cforms. Pak jsou tu ještě další, na první pohled neviditelné pluginy, které zjednodušují údržbu a správu webu.
Přechod ze statického html na redakční systém měl další důvod. A tím jste vy, čtenáři a nyní už i potencionální přispěvovatelé. Po domluvě s administrátorem webu můžete sami psát příspěvky, vkládat fotky a fotogalerie.

Pro ty kteří budou mít zájem přispívat na tento web a projdou registrací pár důležitých upozornění:

  1. Když budete vkládat obrázky upravte si je už u sebe na počítači na potřebnou maximální velikost. Ne že by nemohly být obrázky větší, ale ideálně by měly mít na šířku i na výšku maximálně okolo 800px. Při nahrání obrázku na web budou automaticky vytvořeny zmenšeniny s rozměrem max. 100×100 a 580×580. Ty pak využijete k umístění do vašeho textu vkládaného na web. Na větší obrázek se lze snadno odkázat a bude zobrazen po kliknutí na zmenšeninu.
  2. Při psaní příspěvku máte k dispozici spoustu nástrojů na úpravu textu. Jsou dostupné přes ikonky v liště nad oknem kam píšete text příspěvku. Doporučuji najet kurzorem nad jednotlivé ikonky – zobrazí se text popisující funkci ikonky. Po kliknutí na ikonku „s řadami malinkatých čtverečků“ se nabídka nástrojů ještě zvětší.
  3. Protože nové příspěvky se vždy zobrazují na úvodní stránce je vhodné, pokud je text delší, nechat na úvodní stránce zobrazit jen část textu (třeba úvod). Text který se bude zobrazovat oddělte vložením značky <!–more–>. Značku vložíte umístěním kurzoru na požadované místo a kliknutím na ikonku pro vložení této značky (při editaci v okně HTML stisknutím tlačítka „more“).
  4. Pokud se vám povede vytvořit opravdu dlouhý článek hodí se ho rozdělit na více stránek. To učiníte opět snadno vložením značky <!–nextpage–> v okně editace HTML kódu. Bohužel na tuto značku není tlačítko.
  5. Není vyloučeno, že do obsahu vašeho příspěvku zasáhne administrátor a to především kvůli struktuře a vzhledu vašeho textu.
Komentáře jsou uzavřeny.
'